خود ارضایی

خود ارضایی یک رفتار تابو ،ریشه یابی و حل مشکل خود ارضایی جنسی

خود ارضایی یک واکنش غریزی محسوب میشود اما این یک مشکل اساسی تلقی میگردد زمانی که کنترل آن از دست فرد خارج میشود .

از لحاظ دینی نیز در بسیاری از ادیان این رفتار را تابو میدانند اما از لحاظ روانشناسی وضعیت چگونه است ؟

ما در جامعه با سوالات متنوعی از سوی جوانان و گاهی میانسالها در این باره مواجهیم که میخواهند پاسخ های قانع کننده ای دریافت کنند .

بصورت کلی اولین لذت جنسی فرد از خودش شروع میشود و زمانی که فرد با پایان دوران کودکی سعی در شناخت بیشتر خود دارد . پس همه ما خود ارضایی را تجربه کرده ایم حتی گاهی در خواب به صورت نا خودآگاه این جریان با ماست .

زمانی که یک فرد در روز چندین بار به سراغ این عمل میرود واضح است که از چیزهای دیگری رنج میبرد شاید مهمترین آنها تنهایی و عدم محبت باشد .

این مقاله را بخوانید زیرا از بسیاری مقالات دیگرخارجی در آن استفاده شده است .

چرا خود ارضایی میکنیم ؟

انسان بصورت ذاتی همانند خوردن و خوابیدن به غریزه جنسی نیز نیازمند است ، انسانها ازدواج میکنند تا بتوانند برای همیشه از شر این خواسته درونی رهایی یابند و به آرامش برسند .

آرامش جنسی همیشه میتواند ما را در مسیر درست زندگی قرار دهد ،اما وقتی من شرایط ازدواج را ندارم چه کنم ؟

برخی به گناه آلوده میشوند – برخی بدنبال خود ارضایی هستند – عده ای خود را به بی خیالی میزنند -عده ای نیز جایگزین کرده اند و البته عده ای هستند که سعی میکنند آن را یک هدف قرار دهند .

اگر شما به دنبال روابط جنسی ناسالم بروید مسلما این یک روش موقتی هست درست مثل خوردن یک غذای خوشمزه که همیشه شما را خوشحال میکند . حتی محققان دریافته اند که انجام عمل جنسی همراه با استرس در طولانی مدت میتواند به مغز انسان آسیب وارد کند .

خود ارضایی اگر چه با لذت چند ثانیه ای همراه است اما قدرت لذت بخشی آن به حدی است که شما را وادار به تکرار در ساعتها و روزهای آتی خواهد کرد .

بهتر است کمی خود ارضایی را بعنوان یک خطر قبول کنید زیرا از لحاظ جسمی این وضعیت اصلا به صلاح نیست و به آسیب های متفاوتی ختم میشود از جمله عدم تمرکز .

این رفتار مسخره کننده است زیرا شما نمیتوانید در یک جمع خانوادگی یا دوستانه مشغول به انجام آن شوید . دومین مشکل روانی که افراد را تهدید میکند سهل گرفتن قضیه است بطوری که فرد احساس میکند براحتی میتواند با هر کسی که دلش خواست وارد رابطه جنسی شود و با فیلم های مستهجن آن را جستوجو میکند .

مغز همیشه برای آموختن و تجربه کارهای جدید منتظر است و شما با اینکار به بیشترین حد ممکن از آن کار خواهید کشید .

روابط جنسی میتواند بهترین مسکن آرام بخشی برای انسان باشد اگر در یک فضای آرام و به دور از دغدغه های فکری انجام گیرد و مسلما بهترین نوع آن عشق بازی با همسر است .هر کسی که وارد خودارضایی شده  در مدت زمان کوتاهی دچار اعتیاد میشود و کلیه فعالیت های روزانه اش را تحت تاثیر قرار میدهد .

دلیل خود ارضایی بعد از ازدواج

یکی از مزخرفترین کارهایی که افراد مبتلا به خود ارضایی با آن مواجهند مشاهده فیلم ها و تصاویر غیر واقعی پورن است و در اغلب مواقع به دلیل عدم آگاهی از پشت صحنه این جریانات ، تا سالها فکر فرد را درگیر خود میسازد .

 کارهای غیرعاقلانه ای که با دیدن ان فرد سعی در خالی کردن عقده های جنسی دارد و هر روز این جریانات ذهن او را به چالش دعوت کرده و در این باره کاملا کنجکاو میشود .

کنجکاویه کاملا بیهوده ای که در نهایت با خروج مایع منی تمام شده و با نا امیدی به پایان میرسد.

افرادی که اعتیاد شدید به این عمل داشته اند عنوان نموده اند که حتی ساعتها وقت خود را در پشت گیرنده برای دیدن این تصاویر و فیلم ها تلف کرده اند .

سازندگان پورن همیشه در حال جذاب کردن قضیه با محتواهای جدید و موضوعات عمقی تر هستند زیرا سود بیشماری پشت این جریانات خوابیده است !!

در نهایت وقتی فرد وارد زندگی مشترک میشود از همسر خود تقاضای روابط پرخطر و غیر عاقلانه ای را دارد که در  مواردی با پاسخ منفی روبه رو شده و یا اینکه توانایی جنسی همسر خود را پایین تر از تصورات خود میبیند . پس هنوز  بصورت عمقی ارضا نشده است و در تنهایی باز به سراغ خود ارضایی خواهد رفت !!

خطرات خود ارضایی
خود ارضایی یک رفتار جنجالی

رفتار والدین در مواجهه با خودارضایی فرزندان

اگر شما به زندگیه فرزند خود اهمیت میدهید و سعی دارید به بهترین شکل ممکن او را اماده ورود به اجتماع کنید مسلما در مواردی شاهد خود ارضایی فرزند خود خواهید بود .

بی تاب عمل نکنید زیرا روانشناسان توصیه میکنند که کمی انها را به حال خود رها کنید تا بتوانند کمی کنجکاوی در این باره داشته باشند و بهترین کار ممکن این است که آنها را وارد ورزش و کارهای جمعی کنید و بصورت غیر مستقیم او را از این عمل بازدارید .

در مواردی که احساس کردید او با خطراتی در این زمینه روبه روست و وارد اعتیاد شده است میتوانید با مطالعه کتاب های روانشناسی  او را در این زمینه با خطراتی که همراه است آشنا سازید .

شما میتوانید بهترین دوست برای فرزندان باشید زیرا انها در مواقعی از زندگی به سختی تنهایی را حس خواهند کرد ، به بهترین شیوه ممکن این قضیه را مدیریت کنید و هیچ پرده ای در این باره نداشته باشید .

بسیار مواردی وجود دارد که والدین عنوان نموده اند که فرزندم دچار ضعف درسی یا ورزشی ، جسمانی شده است که مسلما بی ارتباط با اعتیاد جنسی نیست .

گاهی دوستانه و بچه گانه رفتار کنید تا آنها از شما فاصله نگیرند بزرگترین مشکل زندگی مدرن امروزی تفاوت سطح نگرش والدین با فرزندان است بهتر است کمی با فرزندان خود شکیبا باشید تا آنها از مسائل جنسی برای خود کوه نسازند.

آیا خودارضایی طبیعی است؟

در حالی که قبلاً به عنوان یک انحراف و نشانه یک مشکل روانی تلقی می شد ، امروزه خودارضایی به عنوان یک فعالیت جنسی طبیعی و سالم تلقی می شود که لذت بخش ، رضایت بخش ، قابل قبول و ایمن است. این یک راه خوب برای تجربه لذت جنسی است و می تواند در طول زندگی انجام شود.

خودارضایی تنها زمانی مشكل تلقی می شود كه مانع فعالیت جنسی با یك شریک شود ، در ملاء عام انجام شود یا باعث ناراحتی قابل توجهی برای فرد شود. اگر به صورت اجباری انجام شود یا در زندگی و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند ، ممکن است باعث ناراحتی شود.

آیا خودارضایی مضر است؟

به طور کلی ، جامعه پزشکی خودارضایی را بیان طبیعی و بی ضرر جنسی برای مردان و زنان می داند. این ماده هیچ گونه صدمه جسمی یا آسیبی به بدن وارد نمی کند و می تواند در طول زندگی فرد به عنوان بخشی از رفتارهای جنسی عادی در حد متوسط ​​انجام شود.

برخی از فرهنگ ها و مذاهب با خودارضایی مخالف هستند یا حتی آن را گناهکار می نامند. این می تواند منجر به احساس گناه یا شرم در مورد رفتار شود. برخی از کارشناسان معتقدند که خودارضایی در واقع می تواند سلامت و روابط جنسی را بهبود بخشد.

با کاوش در بدن خود از طریق خودارضایی ، می توانید تعیین کنید که از نظر شهوانی چه چیزی برای شما خوشایند است و می توانید این را با شریک خود در میان بگذارید. برخی از شرکا از خودارضایی متقابل برای کشف تکنیک های رضایت بخش تر رابطه جنسی و افزودن صمیمیت متقابل خود استفاده می کنند.

 

آسیب های اعتیاد شدید به خود ارضایی چیست ؟

عده ای از روانشناسان غربی معتقدند که خود ارضایی یکبار در هفته نمیتواند مشکل زیادی برای فرد ایجاد کند اما سوال اینجاست آیا شما اطمینان دارید که به آن اعتیاد پیدا نمیکنید و وارد چالش های دیگری نخواهید شد !!

اکثر افرادی که به اعتیاد خود ارضایی دچار شده اند عنوان نموده اند که وارد افراط و تفریط شده اند ، امروزه وجود فضاهای آزادانه سمعی بصری از جمله اینترنت موجب دسترسی آسان افراد به مجموعه ای از انواع مختلف فایل های صوتی و تصویری شهوت انگیز شده است .

دراین باره  برخی نوجوانان عنوان نموده اند که روزانه چندین بار دست به این کار زده اند !!

آیا میدانید قوای جنسی سر منشا انرژی افراد است ؟

اگر اعتیاد به خود ارضایی پیدا کرده اید موارد زیر شما را آزار خواهد داد :

^ عدم تمرکز در کارهای روزمره

^ سعی در تنها شدن

^ افزایش بیش از حد تخیلات ذهنی

^ کم شدن قدرت بینایی

^ کمبود انرژی بخصوص در هنگام ورزش کردن

^ ضعیف شدن اراده و قدرت تفکر

^ فاصله گرفتن از طرز بیان مناسب

و غیره …

آسیب خود ارضایی برای نعوظ و زمان انزال مردانه

خود ارضایی میتواند توسط اندام های بدن و یا یکسری دستگاههای پرخطر انجام گیرد و افرادی که به وفور مشغول به خود ارضایی هستند میتوانند قوای جنسی خود را با خطراتی مواجه سازند .

افرادی که با دیدن فیلم های تحریک کننده مایلند مدت زمان زیادی را به شق نگه داشتن الت تناسلی خود اختصاص دهند مسلما بافت غدد جنسی را تخریب خواهند کرد.

بسیاری از خرید های داروهای جنسی ناشی از بی احتیاطی افراد نسبت به این پدیده ی جهانی است که در مواردی حتی درمانی برای آن نیز کشف نمیشود .

همانطوری که در یک مسابقه اتومبیل رانی ممکن است خطراتی شخص را تهدید کند در این مسیر نیز قضیه به همین شکل خواهد بود .

سایت های زیاد مذهبی و روانشناسی برای درمان خود ارضایی موجود است که میتوانند راههای بسیار خوبی را در مسیردرمان این موضع پیش روی شما قرار دهند .

یکسری فیلم های انگیزشی از افراد معروف دنیا نیز موجود است که در آن اعتراف میکنند با ترک این مشکل اخلاقی به پیشرفت های چشم گیری رسیده اند .

ما در داروخانه فرزین طب به سلامتی قوای جنسی شما می اندیشیم و سعی داریم به هر نحوی این نگرانی شما را با مقالات و داروهایی که ارائه میدهیم مرتفع سازیم . با ما یک قدم بروز تر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *