روان کننده های جنسی

دلایل استفاده از روان کننده های مصنوعی در روابط جنسی

بصورت کلی واژن در حالت طبیعی عملیات روانکاری را انجام میدهد اما ممکن است بدلایل متعددی نظیر جلوگیری از دردهای مقاربتی و لزوم ضد عفونی کنندگی افراد نیازمند استفاده از روان کننده های مصنوعی موجود در داروخانه ها باشند.

روان سازی واژن طبیعی در حالت تحریک جنسی رخ میدهد و مایعی لزج از داخل واژن ترشح شده و لزوما دهانه ی واژن را چرب میسازد. بیشتر آسیب های جنسی معمولا زمانی رخ میدهد که زنان نیاز جنسی نداشته و تنها بخاطر تقاضای همسر خود تن به این کار میدهند پس بهتر است علاوه بر پیش بازی قبل از دخول از روان کننده های مصنوعی استفاده گردد.

خشکی واژن دیگر دلیل قانع کننده استفاده از انوان لوسیون روان کننده است که بمراتب میتواند به راحتی عملیات جنسی کمک کند.

روان کننده های زیادی به نسبت غلظت، نوع فراوری و عطر و بوهای متعدد در فروشگاههای لوازم پزشکی و داروخانه ها دیده میشوند، با وجود فواید زیاد ممکن است برخی از آنها حساسیت های ناخواسته ای را نیز شامل شوند. ما در این مقاله سعی داریم جنبه های مختلف این شیوه ی مرسوم بین ذوجین را بررسی کنیم.

روانکاری طبیعی واژن چگونه است؟

به زبان عامیانه ای این برداشت میشود که واژن بصورتی مکانیزم وار و طبیعی مرطوب میگردد.

یک مایع از داخل دهانه ی رحم که از ترشحات غدد بارتولین است موجب روانسازی واژن میشود، اندازه این مایع در حدود یک نخود ورودی واژن تخمین زده میشود با اینحال ممکن است وابسته به تحریک جنسی حجم آن پایین یا بالا باشد.

زنان زیادی هستند که با خشکی واژن ناشی از یائسگی یا علائم پزشکی نظیر آتروفی روبه رو شده اند، این خشکی واژن اگر دائمی باشد بهتر است قبل از هر چیزی به یک متخصص مراقبت های بهداشتی مراجعه نمود.

منابع معتبر علمی گزارش کرده اند که با کهولت سن بافت واژن نازک میشود و در طول یائسگی و پس از آن، بدن استروژن کمتری تولید می‌کند که منجر به ترشحات مرطوب‌کننده کمتر می‌شود و می‌تواند باعث خشکی واژن شود.

این گونه افراد معمولا بصورتی طبیعی میل جنسی خود را تا حدود زیادی از دست میدهند و در مواردی به افسردی موقتی نیز دچار میشوند.

نازکیه واژن دلیلی علمی است که به ما میگوید باید از روان کننده های مصنوعی استفاده کنیم زیرا الگوریتم روان کاری طبیعی با مشکل مواجه شده است.

چه زمانی باید از روان کننده های مصنوعی استفاده گردد؟

در بالا اشاره گردید که حد معینی برای روانکاری طبیعی واژن در حالت عادی موجود نیست و ممکن است عمده افراد بنا به شرایط آب و هوایی و سبک زندگی خود نیز نیازمند بکاری گیری روان کننده های مصنوعی باشند.

روان کننده های مصنوعی جایگزین ترشحات طبیعی واژن می شود، واژن را مرطوب تر می کند و هر گونه ناراحتی ناشی از خشکی واژن را کاهش می دهد.

عمده دلایل استفاده از این روش پزشکی به شرح زیر است:

  • زنانی که بخاطر استفاده از داروهای خاصی به خشکی واژن مبتلا شده اند
  • تغییرات در سطح هورمون در دوران بارداری یا بعد از زایمان باعث خشکی موقت واژن می شود
  • افزایش سن زنان و بروز پدیده ی یائسگی در آنان
  • در شرایطی که واژن بصورت منظم و اندازه ی کافی روانکاری را انجام نمیدهد
  • بروز هرگونه درد یا خارش در نواحیه تناسلی زنانه

انوع روان کننده های مصنوعی در داروخانه ها

اگر تصمیم کلی بر استفاده از یک محصول روان کننده باشد شما برای انتخاب چندین و چند گزینه خواهید داشت که در مواردی به میزان بودجه ای که میخواهید برای آن بپردازید مربوط میشود.

داروخانه ها ده ها روان کننده واژینال را عرضه می کنند که بسته به ترجیح افراد در طعم های مختلف وجود دارد. این محصولات رطوبت کوتاه مدت را برای اشکال مختلف تماس واژن از جمله فعالیت های جنسی و معاینات سلامت واژن فراهم می کنند.

این محصولات درمان کاملی را ارائه نمیدهند و اصولا بایستی شما برای هر رابطه ی جنسی از آنها استفاده کنید. روان کننده ها زیاد گران نیستند و خوشبختانه حجم مناسبی را در اختیار مصرف کنندگان قرار میدهند.

این نوع روان کننده های به شکل های زیر در داروخانه ها یافت میگردند:

  • روان کننده های مبتنی بر آب حاوی گلیسیرین: این گزینه برای زنانی توصیه میگردد که با عفونت های قارچی مواجه نمیشوند در غیر این صورت باید به گزینه های بدون گلیسرین باید مراجعه کرد.
  • روان کننده های مبتنی بر سیلیکون: مناسب زنانی است که باخشکی های مداوم و شدید واژن مواجهند. معمولا این نوع روان کننده ها نسبت به روان کننده های مبتنی بر آب از دوام و غلظت بیشتری برخوردارند.
  • روان کننده های مبتنی بر روغن: شامل برخی از روشهای سنتی میشود که در حال حاضر توسط پزشکان توصیه نمیگردد برخی از اون نوع روان کنندها حتی میتوانند خوراکی نیز باشند، در حالت کلی تاریخ انقضای استفاده از چنین موادی بدلیل بروز بیماری های عفونتی در آینده نقض میگردد.

آشنایی با مرطوب کننده های واژن

این محصولات نسبت به روان کننده های مصنوعی از طول عمر بهتری و بیشتری برخورداند و میتوانند برای چند روز دوام بیاورند. این روش برای زنی یائسه که بطور مداوم با خشکی واژن مواجه است درمان بهتری تلقی میگردد.

برخی افراد از روغن نارگیل برای خشکی واژن استفاده می کنند. مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل یک مرطوب کننده موثر برای سایر اعضای بدن است، اما تحقیقات زیادی در مورد فواید آن برای واژن وجود ندارد. مردم باید از استفاده از روغن نارگیل با کاندوم لاتکس خودداری کنند، زیرا می تواند لاتکس را تجزیه کند و کاندوم را بی اثر کند.

روشی دیگر استفاده از کرم های حاوی استروژن است که بهتر است با نظر پزشک معالج پس از بررسی های کاملی تجویز گردد.

از روان کننده ها چگونه استفاده کنیم
آموزش استفاده از روان کننده های مصنوعی در روابط جنسی ذوجین

از روان کننده های مصنوعی چگونه استفاده کنیم؟

پس از تهیه محصول مورد نظر فارق از اینکه با نسخه یا بدون نسخه ی پزشکی تهیه گردیده باشد معمولا داخل جعبه ی دارو یک بروشور شرح استفاده از آن درج شده است که بهتر است توسط ذوجین مطالعه گردد.

میزان استفاده به درصد راحتی افراد در روابط جنسی مربوط میشود با اینکه تصور میگردد استفاده از اندازه ی زیاد روان کننده های طبیعی میتواند تسهیل بهتری ایجاد کند اما همان اندازه نیز ممکن است از لذت دخول بکاهد!

پس در نظر داشته باشید که از اندازه ای کم شروع کرده و بنا به نیاز اضافه کنید.

موضوع مهم آلرژی است که معمولا پس از تست های اولیه مشخص میگردد، علائم زیاد نگران کننده نیست با تعویض مارک و نوع روان کننده معمولا وضعیت بهتر میشوند. برخی از این نوع آلرژی میتوانند نظیر ایجاد خارش، جوش زدن های دور دهانه ی واژن و یا درد دهانه ی واژن باشند.

بیشتر بخوانید درباره محصولات روان کننده موجود در داروخانه فرزین طب ⇓

روان کننده مصنوعی پلی ژل

ژل ایموشن زرد رنگ

پاندولا وانا تنگ کننده و روان کننده واژن بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *