سرد مزاجی جنسی در بانوان

دلایل سرد مزاجی جنسی در زنان را بهتر بشناسیم

سرد مزاجی جنسی در زنان میتواند در رابطه مستقیم با دردهای هنگام ارگاسم باشد یا اینکه به تیره و تار شدن روابط عاطفی با ذوجشان پیوند خورده باشد.

سرد مزاجی جنسی در گروهی کثیر از زنان قابل باور بوده و آنها را در طول زندگیه خود حداقل چندین بار درگیر خواهد کرد .

این اختلال عملکردی در بانوان میتواند در هر شرایطی و موقعیت خاصی بوجود آید،پاسخ جنسی شامل تعامل پیچیده ای از فیزیولوژی، احساسات، تجربیات، باورها، سبک زندگی و روابط است.

هر گونه کم و کاستی در روابط میتواند روی احساسات جنسی در آنها که معمولا خیلی پرشور تر از مردان دنبال میشود تاثیر گذار باشد.

میل زنان جهت برقراری روابط جنسی کاملا گره خورده به مسائل عاطفی دنبال میگردد و در مواقع بسیاری یک شادیه خانوادگی میتواند این نقیصه را برطرف سازد.

علائم سرد مزاجی جنسی در زنان چگونه است؟

علامت های سرد مزاجی حنسی در زنان گره خورده به عوامل متعددی میباشد و با بروز برخی از علائم در آنها ظاهر میگردد.

اولین علامت از سرد مزاجی جنسی کمبود شدید میل جنسی است که آنها فقدانی را در زندگیه زناشویی خود از نظر جنسی احساس نمیکنند.

اختلال در برانگیختگی جنسی دومین عامل تاثیر گذار میتواند باشد که نوعی حاد بوده ،بصورتی که زن در عشق بازی های جنسی نیز بسیار بی انگیزه نشان میدهد و در اصطلاح عامیانه ای  لذت نمیبرد.

عامل سوم اختلال ارگاسمیک پس از برانگیختگی جنسی کافی و تحریک مداوم، گاهی زنان برای ارگاسم شدیدا دچار میشکل میشوند که خود یک بیماری زمینه ای میتواند شامل شود.

در درجه بعدی میتوان به دردهای واژن اشاره نمود که زنان را برای برقراری روابط جنسی کاملا با تردید و استرس مواجه میسازد.

این چهار عامل را میتوان از اصلی ترین علائمی عنوان نمود که با پدیدار شدن آن میتواند زمینه ای جدی از اختلالا عملکردی در روابط جنسی را شامل گردد.

ریشه یابی مسئله و اینکه دلیل اصلی سرد مزاجی جنسی در زنان چیست میتواند در فرایند درمانی این مشکل اجتماعی کمک کننده باشد.

دلایل اصلی ایجاد سرد مزاجی جنسی در زنان

میتوان تغییرات هورمونی را در جنس نر بعنوان پایه ای از مقدمات جهت رویارویی با این پدیده اجتماعی دانست .

عواملی نظیر بارداری و تولد نوزاد میتواند هورمون های زنان را به کلی تغییر دهد .

در اینگونه موارد زنان با سبک جدیدی از زندگی مواجه میگردد که شاید کمی زمان میبرد تا بتوانند همان انگیزه های اولیه برای رابطه عاشقانه با همسرانشان را بازیابی کنند.

زنان پس از تولد فرزندانشان کمی سرشان مشغول تر شده و این عادی است که نسبت به همسرانشان مثل سابق نتوانند وقت بگذارند و البته اینکه آنها فعلا اولویت اصلی را روی دوران شیر دهی و تربیت صحیح نوزاد خود قرار میدهند.

از دلایل جسمی بروز سرد مزاجی جنسی در زنان میتوان برخی بیماری های مرتبط با قلب و عروق ، دیابت و یا بیماری های نزدیک بدان را عنوان نمود، این ها میتوانند وابسته به شرایط زیر باشند:

 • جسمانی :هر تعدادی از شرایط پزشکی، از جمله سرطان، نارسایی کلیه، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری قلبی و مشکلات مثانه، می تواند منجر به اختلال عملکرد جنسی شود.حتی مصرف داروهایی که در این زمینه تعادل هورمونی را پایین می آورند .
 • هورمونی:از بارزترین آنها میتوان علائم بروز یائسگی را عنوان نمود که ریتم کلی بدن را تغییر خواهد داد ،البته در سالهای آتی بروز پیدا میکند و دلایل آن به پایین آمدن سطح استروژن در بانوان بخصوص در نواحی لگن میتواند مرتبط باشد.
 • جنبه های روانی و اجتماعی:موضوعی به اسم بروز افسردگی کاملا تاثیر گذار است،خیلی بهتر است زنان برای نجات خود از افسردگی به تفریح و مطالعه روی آورند، افسردگی البته قاعده خاص خودش را دارد و ممکن است نقش بسیاری از حوادث ناگوار نظیر از دست دادن عزیزان درجه یک از اصلی ترین بروز این مسئله در بانوان باشد.البته یکسری درگیری های عاطفی با همسران نیز از اولویت های این قضیه هستند.

عوامل اصلیه خطر ابتلا به اختلال عملکرد جنسی در زنان

 1. بروز واکنش های عصبی شدید،افسردگی و یا اضطراب بیش از حد
 2. بیماری های قلبی عروقی
 3. آسیب های فیزیکی
 4. بیماری های خصوصی زنانه مانند آتروفی ولوواژینال، عفونت یا لیکن اسکلروزوس
 5. مصرف داروهای مرتبط با افسردگی با فشار خون
 6. رنجش های عمیق عاطفی
 7. سابقه ی سو استفاده های جنسی در گذشته

چگونه میتوان سرد مزاجی جنسی در زنان را درمان کرد؟

حالت های خفیف و عمیقی از این بیماری موجود است.

قبل از اینکه درمان شروع گردد میتوان یک آزمایش کلی از نظر جنبه های فیزیکی هورمونی انجام داده تا اطمینان حاصل گردد که منبع بروز مشکل از کجاست.

در مواقعی که مشکلات ،جنبه های فقط روحی داشته باشند میتوان آن را با مطالعه و کمک گیری از بزرگان خانواده و یا اینکه پزشکان روانشناسی کاملا حل و فصل نمود.

در جامعه امروزی بیشتر این اختلالات از یکسری کمکاری های مردان نیز شروع میشود و بهتر است انها بیش از همیشه در چنین مواقعی در کنار همسرانشان باشند.

شاید یک سری تغییرات رفتاری در مردان زمینه ساز درمان مشکل سرد مزاجی جنسی در بانوان شود.

در موارد حاد تر میتوان از یکسری داروهای تاثیر گذار در این زمینه کمک گرفت که در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

سرد مزاجی جنسی در زنان
بهترین داروها برای درمان سرد مزاجی جنسی در زنان

درمان های دارویی برای رفع اختلالات جنسی در زنان

همانطوری که در قسمت بالا عنوان نمود برای انجام های بخصوص دارویی بهتر است یک شناخت جامعی از وضعیت جسمانی بدست آورید زیرا ممکن است برخی داروها وضعیت را حتی بدتر کنند.

با اینحال ما چند دارو برای این مشکل برای شما تشریح میکنیم که شاید تاثیر گذار باشند:

 • قرص لیدی ارا: این دارویی است که به ویاگرای زنانه شهرت دارد و بیشتر میتوان آن را جهت جلوگیری از دردهای ارگاسم بخصوص در مواقع یائستگی بکار گرفت. این دارو میتواند در بهبود شرایط عادت ماهانه نیز به زنان کمک کند ،البته در شرایطی که افسردگی دلیل اصلیه سرد مزاجی جنسی تلقی گردد این دارو زیاد نمیتواند تاثیرگذاری ایجاد کند.
 • قطره اسپانیش فلای: این یک محرک جنسی و نشات آور است که معمولا در نوشیدنی های بانوان بصورتی مخفی یا آشکارا ریخته میشود. چنین قطره ای میتواند آنها را بسیار شاداب کرده و در مسائل افسردگی های جنسی کمک کننده باشد.
 • ژل تنگ کننده واژن:در شرایطی که زنان لذت کافی را از روابط جنسی نداشته باشند میتوانند از چنین ژلی بخصوص بعد از بارداری که با گشادیه واژن ممکن است روبه رو گردند مورد استفاده قرار گیرد. البته این تنگ کننده در شرایطی که اندازه الت تناسلی همسرانشان نازک باشد نیز میتواند بسیار به ارگاسم آنها کمک کند.
 • کرم روشن کننده واژن و زیر بغل:گاهی جنبه های افسردگی جنسی زنان ریشه در جنبه های زیبایی داشته است . شاید آنهادر نواحیه شرم گاهی دچار تیرگی و تار شدن نقاط پوستی خود باشند که با چنین محصولات آرایشی بهداشتی میتوانند مشکل را رفع کنند.
 • حجم دهنده سینه و باسناین گزینه نیز در بحث زیبایی میتواند استرس های شما را کمتر کرده و اتفاقا مردان شما را بسیار خشنود سازد.نقش تناسب اندام امروزه بسیار مهم است بخصوص اینکه شما میتوانید تفاوت های چشمگیری را در لذت های جنسی برای خود رقم زده و ضعف های جنسی خود را پوشش دهید.این دارو در رفع اضطراب و افسردگی های جنسی به زنان توصیه میگردد.

و البته برخی داروهای دیگر نظیر:فیلیبانسرین،ویاگرای زنانه وایلیسی،راینو دلوکس،استرون سولفات و غیره میتوانند بسیار کمک کننده باشند.

نتیجه گیری

پیشرفت های علمی در درمان سردمزاجی جنسی کاملا پدیدار شده است . سرد مزاجی جنسی حتی امروزه شماری از مردان را نیز با خود درگیر ساخته و آنها را بخصوص بهنگام نعوظ اذیت کرده است. شما حتی میتوانید از طب سنتی بدین مورد استفاده کنید.

برخی از گیاهان دارویی نظیر ماکا و یا جینسینگ بسیار به تقویت قوای جنسی در رفع دردهای آن بهنگام روابط کمک کننده هستند.

هر چه که هست کاملا قابل درمان بوده است.

امروزه پزشکان انجام روابط جنسی را برای حفظ سلامت مغز و استخوان و البته جلوگیری از بروز بیماریهای قلبی و عروقی به افراد توصیه میکنند ،پس شما بهتر است بدین موضوع در زندگیه زناشویی خود اهمیت دهید.

خواندن دو مقاله نزدیک بدین موضوع در زیر برای شما پیشنهاد میگردد»

ویاگرای زنانه چه تاثیرات مثبتی ایفا میکند

استرس قاتل قوای جنسی در مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *