بررسی مشخصات تادالافیل و سیلدنافیل

تادالافیل بهتر است یا سیلدنافیل؟

برای درمان اختلالات نعوظی ما با دو ماده ی بسیار فوق العاده و کاربردی سر و کار داریم که تادلافیل و سیلدنافیل نام دارند، ما برای مقایسه این دو محرک جنسی شاخص های متعددی را بررسی خواهیم نمود.

تادالافیل و سیلدنافیل دو مورد از رایج ترین مهارکننده فسفودی استراز 5 هستند که برای درمان ED استفاده می شوند.

برای هر دوی این درمانگرها تا کنون مطالعات بالینی متعددی صورت پذیرفته، لیست داروهای متعددی وجود دارند که از این مواد در ترکیباتشان سود برده اند و FDA نیز برای بسیاری از آنان مجوز ساخت و فروش را اتخاد کرده است.

در یک نگاه کلی بایستی توجه داشته باشید که تادالافیل و سیلدنافیل دارای نکات بارز مثبت و منفی مشترکی هستند اما برای درک اینکه تادالافیل بهتر است یا سیلدنافیل بهتر است تا انتهای این مقاله با تیم پزشکی داروخانه فرزین تیم همراه شوید.

اختلال نعوظی چیست؟

ممکن است برای برخی از مردان هم چنان ابهامات ED ناشناخته باشد پس بهتر است قبل از ورود به مقایسه بین دو داروی مهم ما ED را بصورتی ساده برای برخی از عزیزان توضیح دهیم.

اختلالات ED زمانی رخ میدهد که یک مرد پس از ورود به رابطه ی جنسی قادر به ایجاد اریکشن حداکثری نبوده و یا اینکه نمیتواند نعوظ خود را برای دقایق بیشتری همچنان حفظ نماید.

اختلالات نعوظی همچنین ممکن است ناشی از یکسری دگرگونی های عاطفی و یا ناهمگونی های رابطه ای بین ذوجین باشد. گفته میشود صمیمیت ذوجین در شکل گیری یک نعوظ قوی برای آقایان بیش از حد مهم است.

اختلالات نعوظی می تواند به دلیل مشکلات در هر مرحله از فرآیند نعوظ رخ دهد. نعوظ نتیجه افزایش جریان خون در آلت تناسلی مرد است. جریان خون معمولاً با افکار جنسی یا تماس مستقیم با آلت تناسلی تحریک می شود.

وقتی مردی از نظر جنسی هیجان زده می شود، ماهیچه های آلت تناسلی شل می شوند، که باعث افزایش جریان خون در شریان های آلت تناسلی می شود و دو حفره داخل آلت تناسلی را پر می کند. با پر شدن اتاق ها از خون، آلت تناسلی سفت تر می شود. نعوظ زمانی پایان می یابد که ماهیچه ها منقبض شوند و خون انباشته شده از طریق سیاهرگ های آلت تناسلی به بیرون برگردد.

دلایل شایعی در بروز اختلالات ED وجود دارند که میتوان به مشکلات قلبی، سطح تستوسترون پایین، استفاده بی رویه از الکل و سایر گزینه ها اعلام نمود. آنچه که هست تادالافیل و سیلدنافیل براحتی قادر به رفع این مشکل جنسی هستند.

تادالافیل بهتر است یا سیلدنافیل
بررسی جامع ویژگی های تادالافیل و سیلدنافیل در داروخانه فرزین طب

تفاوت های کلیدی بین تادالافیل و سیلدنافیل

مهمترین شاخصی که در بین داروهای جنسی دیده میشود مدت ماندگاری اثرات داروست، با یک نگاه کلی درک این موضوع راحت است که بفهمیم تادالافیل ها نسبت به سیلدنافیل ها از مدت زمان نگهداری بالایی سود میبرند.

ماندگاری اثرات دارو در تادالافیلها حدود 36 ساعت و در سیلدنافیل های اصلی حدود 4 ساعت تخمین زده میشود. پس در این بین پر واضح است که اکثر مصرف کنندگان به سمت تادالافیل روانه میشوند زیرا آزادیه عمل بیشتری را در اختیارشان قرار میدهد تا به تکرار رابطه ی جنسی بپردازند.

موضوع دیگر به نوع مصرف دو دارو برمیگردد که در این بخش تادالافیل را میتوان حتی با معده خالی نیز مصرف نمود زیرا تفاوتی در میزان شدت اثرات دارو مشاهده نمیگردد. این مورد برای ویاگراها متفاوت است زیرا اگر دارو را پس از صرف یک غذای نسبتا پرچرب و سنگین مصرف کنید ممکن است از میزان اثر بخشی آن کاسته شود.

شدت عوارض جانبی بین تادالافیل و سیلدنافیل

قبل از هر چیزی بایستی خود را برای بروز مشکلی بنام پریاپیسم آماده کنید، اگر چه این مورد به ندرت اتفاق می افتد اما بدانید که بایستی صرف دارو را به درستی انجام داده و از دوز توصیه شده در یک روز تجاوز نکنید.

عوارض جانبی تادالافیل کدامند؟

بروز مواردی نظیر سردرد، ناراحتی معده، اسهال، گرگرفتگی صورت، علائم شبیه آنفولانزا، حالت تهوع، فشار خون پایین، تاری دید، تغییر در رنگ های بینایی و انزال غیر طبیعی. برخی از این عوارض جانبی را می توان با تغییر دوز تجویز شده کنترل کرد، بنابراین حتما با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

عوارض جانبی سیلدنافیل کدامند؟

سردرد، احتقان بینی، حالت تهوع، سرگیجه، بثورات پوستی، عفونت های دستگاه ادراری، اسهال، ناتوانی در تمایز بین رنگ سبز و آبی، برافروختگی صورت و درد معده. حدود 15 درصد از افرادی که سیلدنافیل مصرف می کنند، یک یا چند عارضه جانبی را گزارش کرده اند.

دوز توصیه شده برای مصرف دو دارو چقدر است؟

اشاره ای داشتیم به اینکه برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی ناخوشایند شما باید از الگوی مصرفی پزشکی تبعیت کرده و از دوز توصیه شده بی هیچ عنوان تجاوز نکنید. این میزان اندازه ی مجاز برای تادالافیل و سیلدنافیل کاملا متفاوت است. دوزهای تادالافیل به نسبت سیلدنافیل کمتر هستند اما مدت مانگاری بیشتری در آنها وجود دارد.

دوز توصیه شده برای سیلدنافیل

سیلدنافیل های اصلی در دوزهایی ما بین 25 تا 100 میلی گرم تولید و عرضه شده اند (اشاره ی ما به برند فایزر و نسخه ی الماسی از سیلدنافیل های ویاگراست). حدااکثر مقدار مصرف این قرص اختلالات نعوظی 100 میلی گرم در شبانه روز میباشد. شما باید حداقل یکساعت قبل از شروع رابطه ی جنسیتان از این دارو استفاده کنید. بیماران بالای 65 سال به طور کلی توصیه می شود که با 25 میلی گرم شروع کنند، اما می توان دوز را در صورت نیاز تنظیم کرد.

دوز توصیه شده برای تادالافیل

دوزهای این دارو معمولا مابین 5 تا نهایتا 20 میلی گرم برای یک روز تعبیه شده اند. برای مثال قرص سیالیس 30 عددی با دوز نهایت 20 میلی تولید شده و میتواند در یک ماه مشکلات نعوظی اکثر مردان را حل و فصل کند. کسانی که از بیماری های کلیوی یا کبدی رنج می برند ممکن است نیاز به تنظیمات بیشتری داشته باشند. این دارو را معمولا 30 دقیقه قبل از فعالیت جنسی میتوان استفاده نمود.

نگاهی به تاریخچه دو دارو

تادالافیل ماده فعال مورد استفاده در محصول شناخته شده سیالیس است. در سال 2003، شرکتی به نام Eli Lilly سیالیس را به عنوان یک داروی جایگزین ED معرفی کرد. این شرکت تا نوامبر 2017 حق ثبت تادالافیل را داشت و مانند سیلدنافیل، این بدان معناست که شرکت‌های دیگر اکنون می‌توانند از تادالافیل برای تولید داروهای اختلال نعوظ خود استفاده کنند.

سیلدنافیل ها نیز از سال 1998 وجود داشته است و ماده فعال مورد استفاده در ویاگرا است. ویاگرا توسط شرکتی به نام فایزر ساخته و تولید شده است. فایزر تا سال 2013 حق ثبت اختراع ویاگرا را داشت که پس از انقضای آن به این معنی بود که شرکت‌های دیگر می‌توانند داروهای اختلال نعوظ خود را تولید کنند. تنها تفاوت بین ویاگرا و سیلدنافیل این است که سیلدنافیل یک نسخه عمومی از دارو است نه یک نام تجاری.

تفاوت میان تادالافیل و سیلدنافیل
تادالافیل بهتر است یا سیلدنافیل

مقایسه نهایی بین تادالافیل و سیلدنافیل

همواره شاهدیم که استرس انتخاب بین دو برند شناخته شده در میان مردان دچار اختلالات نعوظی به شدت دیده میشود. آنچه که مهم است توجه به درمان مقطعی یا قطعی با هر یک از دو فرمول یاد شده است.

یک مطالعه خیلی مهم نشان میدهد که بهبود در گروه تادالافیل نسبت به گروه سیلدنافیل برتر بود، که نشان می‌دهد مردانی که تادالافیل مصرف می‌کردند فشار زمان کمتری احساس می‌کردند و احساس اضطرار کمتری داشتند و در مقایسه با افرادی که سیلدنافیل مصرف می‌کردند مجبور بودند برنامه‌ریزی کمتری قبل و در حین برخورد جنسی انجام دهند.

سیلدنافیل ها اگر چه زودتر جواب میدهند اما همگان قادر به استفاده از آن نیستند و اختلالات زیادی را پس از صرف دارو شاهد هستند، اما در این میان برخی از مردان همیشه به دوزهای بالاتری علاقمند بوده اند پس اگر شما نیز به دوزهای قوی گرایش دارید بهتر است از سیلدنافیل استفاده کنید در غیر اینصورت درمان با تادلافیل بهترین گزینه است.

حتما بخوانید: ویگرکس یا وایمکس ! کدام نسخه بهتر است ؟

 


تهیه و تنظیم در داروخانه فرزین طب

هر گونه کپی برداری از مطالب این داروخانه بدون ذکر منبع ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *