سیلدنافیل برای چیست

سیلدنافیل چیست + موارد مصرف قرص سیلدنافیل برای مردان

سیلدنافیل ماده ی فعال اکثر داروهای مرتبط با نعوظ است، از مهمترین داروهای بروزی که از این ماده در ترکیبات خود سود میبرند میتوان به ویاگرا، فراری قرمز و هارد آن اشاره نمود.

فایزر در ابتدا این دارو را در سال 1989 در حالی که به دنبال درمانی برای درد قفسه سینه مربوط به قلب بود، کشف کرد.

سیلدنافیل، به همراه تادالافیل از داروهای مورد استفاده در درمان اختلال در نعوظ و افزایش فشار خون شریانی ریوی (PAH) است.

این داروی نعوظی ماهیچه های رگ های خونی را شل می کند و جریان خون را در مناطق خاصی از بدن افزایش می دهد.  یکی دیگر از برندهای سیلدنافیل Revatio است که برای درمان فشار خون شریانی ریوی و بهبود ظرفیت ورزش در مردان و زنان استفاده می شود.

هر روز به آمار مردانی که دچار اختلالات نعوظی میشوند اضافه میشود، بنظر میرسد بهترین و علمی ترین پاسخ و درمان بدین منظور همین سیلدنافیل باشند که به تنهای یا در قالب مارک های دارویی دیگر در دسترس عموم مردم در سرتاسر دنیا قرار میگیرند، سهولت دریافت سیلدنافیل ها آن را به برندی محبوب برای مردان تبدیل کرده است.

سیلدنافیل برای چیست؟

سیلدنافیل ها با نماد آبی شناخته میشوند، شاید الهام گیری ویاگراها از همین رنگ بوده باشد، این دارو برای اولین بار در آمریکا ساخته شد و معتبرترین برندهای سیلدنافیل نیز همچنان در ایالت متحده تولید و عرضه میشوند.

 همچنین سیلدنافیل در مردان و زنان برای درمان علائم فشار خون شریانی ریوی استفاده می شود. این یک نوع فشار خون بالا است که بین قلب و ریه ها ایجاد می شود. هنگامی که فشار خون در ریه ها رخ می دهد، قلب باید سخت تر کار کند تا خون کافی را از طریق ریه ها پمپ کند. سیلدنافیل روی آنزیم PDE5 در ریه ها عمل می کند تا رگ های خونی را شل کند. این کار باعث افزایش خون رسانی به ریه ها و کاهش حجم کار قلب می شود.

بیشتر سیلدنافیل ها بصورت قرص و پودر در دسترس هستند.

قرص راست کننده با ماده اصلی سیلدنافیل مناسب کسانی است که در روابط زناشویی خود دچار مشکلات نعوظ می شود و رابطه جنسی آن ها به دلیل همین مشکلات از کیفیت پایینی برخوردار می شود و این بی کیفیتی در رابطه زناشویی موجب نارضایتی آنها از هم می گردد.

سیلدنافیل ها برای یک مرد مهم هستند زیرا لازمه هر رابطه ی جنسی همواره نعوظ میباشد، این ماده به مردان کمک میکند تا از کمری سفت و آلتی کاملا شق برخوردار شود. لازمه آن ایجاد خون شریانی در بافت غدد جنسی میباشد.

بدانید که سیلدنافیل اثر ریلکسیشن مستقیم روی کورپوس کاورنوزوم ندارد اما از طریق مهار فسفودی استراز 5 سبب افزایش اثرات نیتریک اکساید می شود. نیتریک اکساید سطوح cGMP را افزایش داده، عضلات صاف منبسط شده و میزان خون ورودی به کورپوس کاورنوزوم افزایش می یابد. تحریک جنسی منجر به ریلیز موضعی نیتریک اکساید می شود. مهار فسفو دی استراز 5 توسط سیلدنافیل سبب افزایش سطوح cGMP در کورپوس کاورنوزوم می شود.

یکی از علل ایجاد فشار خون شریان ریوی  مسمومیت با گاز موستارد است. گاز موستارد یکی از عوامل مخرب موجود در بمب‌های شیمیایی است که طی جنگ عراق علیه ایران تعداد زیادی از سربازان ایرانی را آلوده نمود. مطالعه‌ی حاضر جهت بررسی میزان اثر داروی سیلدنافیل، که امروزه یکی از درمان‌های مؤثر ریوی است، بر روی درمان علایم این اختلال در مسمومین به گاز خردل طراحی شد

تاکنون مطالعاتی در زمینه‌ی درمان  با سیلدنافیل انجام شده که نشان دهنده‌ی تأثیر مناسب این دارو بر علایم بیماری بوده است. نتیجه‌ی مطالعه‌ی ما نیز نشان دهنده‌ی بهبودی  در مسمومین با موستارد است. طبق نتایج به دست آمده، درمان این بیماران با حتی یک دوز روزانه‌ی سیلدنافیل نیز به بهبودی می‌انجامد.

تاثیرات مثبت سیلدنافیل ها برای مردان

 1. راست کننده بسیار قوی جهت برقراری روابط جنسی
 2. سفت کننده کمر مردان تا در روابط جنسی بیشتر طاقت بیاورند و دیر خسته شوند
 3. افزایش لذت بیشمار در حین و بعد از انجام عمل نزدیکی
 4. جذب سریع دارو پس از مصرف
 5. نیمه ی عمر دارو حدود 4 ساعت است که حتی در فرمول های جدید بالاتر نیز میرود
 6. درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات
 7. سیلدنافیل میتواند در مهار انزال زودرس به مردان کمک کند
 8. شواهد آزمایشی نشان می دهد که سیلدنافیل ممکن است به مردانی که اختلال نعوظ ناشی از داروهای ضد افسردگی را تجربه می کنند کمک کند

همچنین بخوانید مقاله ی : آشنایی با قرص ویزارسین 100 vizarsin (سیلدنافیل)

نکات منفی و موارد منع مصرف دارو

سرگیجه، سردرد، برافروختگی، دید ناواضح، فوتوفوبی، احتقان بینی، اسهال، عفونت دستگاه ادراری، راش

داروهای نیترات که معمولاً برای درد قفسه سینه (آنژین) تجویز می شود، مانند نیتروگلیسیرین ، ایزوسورباید مونونیترات و دی نیترات ایزوسورباید. همچنین افرادی که دارای فشار خون بسیار کم یا فشار خون بالا کنترل نشده (فشار خون بالا) هستند نیز باید قبل مصرف با پزشک مشورت کنند.

در مردانی که مشکلات قلبی و عروقی دارند ، مصرف سیلدنافیل برای آنها مضر است.

همچنین در موارد زیر مصرف سیلدنافیل ها توصیه نمیگردد:

 • اختلال شدید کبدی (کاهش عملکرد کبد)
 • اختلال شدید در عملکرد کلیه
 • فشار خون پایین
 • سکته مغزی یاحمله قلبی اخیر
 • اختلالات ارثی دژنراتیو شبکیه

افرادی که از مهارکننده های پروتئاز نیز برای درمان عفونت HIV استفاده می کنند، باید مراقب باشند. مهارکننده‌های پروتئاز متابولیسم سیلدنافیل را مهار می‌کنند و به طور موثر سطوح پلاسمایی سیلدنافیل را چند برابر می‌کنند و بروز و شدت عوارض جانبی را افزایش می‌دهند. به کسانی که از مهارکننده های پروتئاز استفاده می کنند توصیه می شود که مصرف سیلدنافیل را به حداکثر یک دوز 25 میلی گرمی هر 48 ساعت محدود کنند.

این فرمول نعوظی تنها در صورت تحریک جنسی به ایجاد نعوظ کمک می کند، اما به نعوظ بدون تحریک کمکی نمی کند.

بیشتر بخوانید : قرص ویاسیل برای درمان اختلالات نعوظی مردانه

نحوه ی مصرف دارو

داروهای سیلدنافیل یا حاویه آن در دوزهای مختلفی تولید و عرضه میشوند، بطور کلی فقط مصرف یک عدد از سیلدنافیل ها در طول روز توصیه میشود..

بهتر است سیلدنافیل را یکساعت قبل از شروع رابطه ی جنسی خود بکار گیرید.

افزایش نعوظ با سیلدنافیل ها
دوزهای متعدد قرص سیلدنافیل

این دارو را یک جوان 18 ساله تا پیرمرد 65 ساله میتوانند استفاده کنند اما در شرایطی که وضعیت فیزیک بدنیه آنها نرمال باشد.

هیچ زنی حق استفاده از سیلدنافیل ها را ندارد.

سیلدنافیل نباید بصورتی افراطی و اعتیاد گونه مورد استفاده قرار گیرد، با توجه به اینکه پس از مصرف این دارو آرامش عضلات برقرار میگردد لذا عده ای جهت تسکین دردهای بدنی بدان مراجعه میکنند که اشتباهی محض است زیرا تاثیرات تنها 24 ساعت میتواند در بدن فرد ماندگاری داشته باشد.

این قرص راست کننده فوری همچنین ممکن است یکسری حساسیت را برای مردان بوجود آورند پس توصیه میشود در صورت بروز علائم غیر عادی حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

اگر از داروی نیترات برای درد قفسه سینه یا مشکلات قلبی نیز استفاده می کنید، این دارو را مصرف نکنید. این شامل نیتروگلیسیرین، ایزوسورباید دینیترات و ایزوسورباید مونونیترات است. نیترات ها همچنین در برخی از داروهای تفریحی مانند آمیل نیترات یا نیتریت (“poppers”) یافت می شوند. مصرف سیلدنافیل با داروی نیترات می تواند باعث کاهش ناگهانی و جدی فشار خون شود.

 

گرد آوری شده در گروه پزشکی داروخانه فرزین طب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *